Dla ciała i zdrowia


Postaw na harmonię w życiu

Twoje ciało jest odzwierciedleniem tego czym je odżywiasz i na czym koncentrujesz swoje myśli


Nie bez powodu mówi się – w zdrowym ciele, zdrowy duch. Dobry stan organizmu pod względem fizycznym nie jest możliwy bez zadbania o jego sferę psychiczną. To jedność, o której bardzo często, niestety, się zapomina. Zmiana podejścia do życia jest jak najbardziej możliwa – jednakże wymaga zaangażowania z Twojej strony, a także przestrzegania pewnych reguł, o których chętnie Ci opowiemy.

Rozwój duchowy, a zdrowie i środowisko – dowiedz się więcej

Udział w akademii rozwoju osobistego to nie tylko aktywność na płaszczyźnie dzielenia się wiedzą, ale również działania pod kątem uzyskania równowagi wewnętrznej na podstawie praktycznych wskazówek z zakresu diety i duchowości. Te sfery łączymy również z włączeniem procesu dbania o otaczające środowisko. Niszcząca działalność człowieka – często, niestety, bez myślenia o przyszłych pokoleniach – sprawia, że nasze organizmy nie do końca przystosowują się do tychże transformacji. A może być zupełnie inaczej. Wystarczy, że przyjmiesz “zieloną” postawę, co wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać!

Zacznij od siebie, aby wpływać na innych podczas procesu budowania harmonii w Twoim życiu.

Przekonaj się, że codzienność może być lepsza. Zmiana jakości życia to coś, co uzyskasz, jeśli wspólnie dobierzemy odpowiednie instrumenty. Zrób to dla ciała oraz zdrowia!Rozwój potencjału osobistego to coś, do czego dąży każdy z nas. Często jednak na drodze do osiągnięcia sukcesu napotykamy różnego rodzaju przeszkody. Zastanawiasz się zapewne, na które z nich mamy wpływ? Czy wiesz, że złe nawyki utrudniają zmianę podejścia do życia? Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zdrowe odżywianie to podstawa do wprowadzenia nawet najmniejszej zmiany – nie tylko pod kątem stylu bycia, ale wszelkich innych materii – począwszy od motywacji, przez rozwój osobisty, kończąc na tym duchowym. Nauczenie organizmu nowych przyzwyczajeń, również żywieniowych, pozwala na to, aby łatwiej dokonać transformacji i zmiany nastawienia do życia. Zobacz, że odpowiednia dieta oraz równowaga wewnętrzna, a także duchowość przenikają się na wielu płaszczyznach. Przekonaj się, na czym polega zdrowe odżywianie i zapoznaj się z poniższymi ciekawostkami.

Dowiedz się więcej


Sprawdź, czy zmagasz się z zakwaszeniem organizmu i odkryj naturalne sposoby na zapobieganie chorobom. Jesteś tutaj zapewne dlatego, że chcesz zwiększyć swoją świadomość na temat tego, co wpływa na dobrostan Twojego organizmu. Utrzymanie zadowalającego stanu zdrowia w obecnym tempie i codziennym zabieganiu, a także coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku, nie należy do najłatwiejszych zadań. Możemy Ci w tym jednak pomóc. Chyba każdy zna powiedzenie, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Ciężko się z nim nie zgodzić, tym bardziej, jeśli widzimy, że żyjemy w czasach, w których leki znajdziemy już nie tylko w aptece, ale niemalże w każdym sklepie spożywczym (a nawet nie tylko!). Coraz więcej osób, zamiast wsłuchać się w potrzeby organizmu, stara się go zagłuszyć. Coś nas kłuje w jelitach – tabletka. Boli głowa – tabletka. A można o niego dbać zupełnie inaczej. Naturalnie, w zgodzie z jego prawdziwymi wymaganiami.

Dowiedz się więcej


To stosunkowo młoda dziedzina, jednakże już w starożytności pisano, że leczenie wyłącznie objawów fizycznych organizmu nie może być utożsamiane z prawidłową kuracją – gdyż jak można zająć się konkretnym aspektem, skoro nie podchodzimy do problemu holistycznie? Oznaki często jedynie maskują właściwe schorzenie, z którym się zmagasz. Ból cielesny może mieć podłoże związane z Twoją psychiką. Odkryj potęgę podświadomości, poznaj jej dary i wejdź w głąb siebie. Znaczenie stanu umysłu, myśli, emocji, które dominują nasze codzienne nastawienie do życia, jest kluczowe przy pojawianiu się wielu dolegliwości zdrowotnych. Prowadzi to do nieprzyjemnych konsekwencji. Pamiętaj, że nie należy ignorować nawet najdrobniejszych symptomów, gdyż może skończyć się to poważną chorobą. Warto podkreślić, że jeśli choruje ciało – to wielce prawdopodobne, że problem tkwi również w konkretnym stanie Twojej duszy.

Dowiedz się więcej


Każdy z nas, również Ty, miał w życiu wiele sytuacji, w których mówił głośno, że komuś wybacza lub w zaciszu domowego ogniska twierdził, że nie żywi urazy do konkretnej osoby. Emocje i uczucia to zupełnie inne sprawy, jednakże w kwestii wybaczenia wyzbycie się potępienia, żalu, wymaga zazwyczaj wiele czasu. Takie podejście uniemożliwia np. zmianę życia po rozstaniu. Tkwienie w problemie… stanowi problem sam w sobie. Z pomocą wówczas przychodzi radykalne wybaczanie. Radykalne wybaczanie pozwala na uzyskanie wolności od osądzania i obwiniania innych. Koncentrując się na tym, co jest “teraz”, akceptujesz przeszłość, wszelkie niedoskonałości, które są częścią Twojego otoczenia. Szukanie celu i sensu wypiera przypadkowość, losowość. Emocje muszą być wyrażone, aby pozbyć się istniejących blokad, napięć, wypartych potrzeb. Właśnie dlatego ten rodzaj wybaczenia różni się od “tradycyjnego”, pełnego gorzkich uczuć, negatywnego spojrzenia na sytuację, płaczu oraz przykrości – niepozwalających na zrobienie kroku w przód, a umacniających tkwienie w marazmie.

Dowiedz się więcej