Psychosomatyka


Czym jest psychosomatyka i jaki ma wpływ na Twoje zdrowie?

To stosunkowo młoda dziedzina, jednakże już w starożytności pisano, że leczenie wyłącznie objawów fizycznych organizmu nie może być utożsamiane z prawidłową kuracją – gdyż jak można zająć się konkretnym aspektem, skoro nie podchodzimy do problemu holistycznie? Oznaki często jedynie maskują właściwe schorzenie, z którym się zmagasz. Ból cielesny może mieć podłoże związane z Twoją psychiką. Odkryj potęgę podświadomości, poznaj jej dary i wejdź w głąb siebie.

Znaczenie stanu umysłu, myśli, emocji, które dominują nasze codzienne nastawienie do życia, jest kluczowe przy pojawianiu się wielu dolegliwości zdrowotnych. Prowadzi to do nieprzyjemnych konsekwencji. Pamiętaj, że nie należy ignorować nawet najdrobniejszych symptomów, gdyż może skończyć się to poważną chorobą. Warto podkreślić, że jeśli choruje ciało – to wielce prawdopodobne, że problem tkwi również w konkretnym stanie Twojej duszy.

Sygnały płynące z ciała są wartościowym źródłem informacji i wiedzy – jeżeli tylko się na nią otworzysz!Przykładów na potwierdzenie założeń psychosomatyki nie trzeba szukać daleko. Przyczyny schorzeń takich jak alkoholizm czy anoreksja opierają się głównie na problemach emocjonalnych. Brak samoakceptacji, niechęć do kontaktów międzyludzkich, odrzucanie własnych potrzeb czy wewnętrznej wrażliwości odciskają piętno, z którym zazwyczaj rozpoczynamy nierówną walkę – bo z przekonaniem, że: “I tak się to nie uda”. To wszystko wpływa w pierwszej kolejności na naszą duszę, a dopiero później na ogólny stan organizmu. Oczyszczenie świadomości, odejście od karania samego siebie, przekonania braku wiary w jakiekolwiek z podejmowanych działań w połączeniu z podkreślaniem tylko negatywnych doświadczeń – to pierwszy krok do ZMIANY. Koncentrowanie się wyłącznie na całym źle, nigdy nie przynosi niczego konstruktywnego. Całość należy głębiej przepracować, traktując to jako proces lub wyzwanie. Nie uciekaj przed tym, co Cię czeka – nawet jeśli metamorfoza wydaje się nierealna. To tylko pozory!


„Uzdrowienie opiera się na trzech filarach – prawdzie, przebaczeniu i miłości do samego siebie. Niech stanie się to jedną z podstawowych zasad Twojego życia. Nawet jeśli trafisz na coś negatywnego, znajdź w tym coś pozytywnego.”


Poznanie nowych metod pozwalających na lepsze życie to coś, przed czym nie powinien zamykać się nikt – Ty również. Na początku pragniemy zachęcić Cię do większej uważności i obserwowania samego siebie. Chętnie Ci w tym pomogę, aby nauczyć się dokładniej słuchać siebie, a także jak prawidłowo interpretować wszelkie występujące znaki, które wysyła Twoje ciało i dusza. Może w tym pomóc również sesja przełomowa, o której przeczytasz więcej tutaj.