Muzyka solfeżowa


Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat rzesze zwolenników zdobyła idea wykorzystania rozmaitych dźwięków jako wsparcia zarówno w terapii, relaksacji, jak i nauce. Aktualnie coraz popularniejsza staje się muzyka solfeżowa, która jest doskonałym wsparciem dla osób chcących zadbać o rozwój potencjału osobistego. Niezależnie od tego, czy traktujemy ją jako dodatek do terapii, czy jej trzon, możemy być pewni zaskakujących efektów.

Równowaga wewnętrzna a muzyka solfeżowa

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie – czym jest muzyka solfeżowa? Pod tym pojęciem kryje się zestaw dźwięków o określonych częstotliwościach (wyrażanych w hercach), które pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka i pomagają w osiągnięciu równowagi wewnętrznej. Warto wspomnieć o tym, że dźwięki te wywodzą się z antycznej skali solfeggio zawierającej 6 tonów uznawanych za święte, co tłumaczy ich wykorzystanie w słynnych chorałach gregoriańskich.

Poznaj moc dźwięków w akademii rozwoju osobistego

Częstotliwości solfeżowe umożliwiają poprawę funkcjonowania organizmu, a także mają pozytywny wpływ na psychikę osób z nich korzystających. Udowodniono, że słuchanie muzyki solfeżowej w formie medytacji ma pozytywny wpływ na działanie naszego mózgu – poprawia koncentrację, pamięć oraz uwalnia pokłady twórczej energii. Dołącz do społeczności tworzącej akademię harmonijnego rozwoju i poznaj ludzi, którzy tak jak Ty szukają odpowiedzi na intrygujące pytania – razem osiągniemy sukces!Zachęcamy również do regularnych odwiedzin naszego bloga, gdzie znajdziesz wiele interesujących informacji na temat muzyki solfeżowej i nie tylko.